a

Erdoğan’dan 3600 ek gösterge sözü

61917d0386b244281ced1ad8

Gülden Çoktan – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memurların önemli bir kısmını kapsayacak 3600 ek gösterge sorununun 2022 yılı sonuna kadar çözüme kavuşturacaklarını müjdeledi. Erdoğan, “Bizim yıllar önce sözünü verdiğimiz ve hazırlıklarını başlattığımız 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu da görüyoruz” dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Memur-Sen 7. Büyük Türkiye Buluşması’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de katıldı. Erdoğan, konuşmasında Akif İnan’ın en önemli eseri olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in, bugün 1 milyon 50 bin ulaşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olduğunu belirterek, sendikanın milli iradenin güçlendirilmesi yönünde atılan her türlü adıma destek verdiğini vurguladı.

‘Ağır baskılar oldu’

28 Şubat sürecine değinen Erdoğan, şunları kaydetti: “Aramızda sakalından dolayı tahkikata uğrayanlar, başörtüsünden dolayı okulundan atılanlar, fikirlerinden dolayı soruşturma geçirenler, kimliğinden dolayı sürgüne gönderilenler oldu. İrtica ile mücadele kılıfı altında aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu yaklaşık 6 milyon insanımız vesayetçiler tarafından fişlendi. Sadece Milli Eğitim’de 33 bin öğretmen disiplin soruşturmasına uğrarken 11 bin 890 öğretmen disiplin cezası aldı. 11 bin öğretmen de istifa etti. Devlet kurumlarında çalışan tüm başörtülü hanım kardeşlerimiz, inançları ile meslekleri arasında tercih yapmaya zorlandı. Her alanda milletimiz çok ağır baskılarla, maddi-manevi kayıplarla karşılaştı.”

‘Kılınıza dokunamaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenleri, subayları, polisleri kısacası tüm memurları tehdit ettiğini belirten Erdoğan, “Ama bilmiyor ki Allah’ın izniyle benim memur kardeşlerim, kamu görevlilerim bunlara pabucu bırakmayacak” dedi.

Ülkemizin imkanları genişledikçe, diğer emekçiler gibi memurların da bundan istifade etmesini sağladıklarını belirten Erdoğan şöyle devam etti: “Hamdolsun, sabit ücretle çalışan kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. Öğretmenler başta olmak üzere üzere personelin önemli bir kısmını kapsayan 3600 ek gösterge meselesini 2022 yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Gerçi bizim yıllar önce sözünü verdiğimiz ve hazırlıklarını başlattığımız 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu da görüyoruz. İnşallah bundan sonra da Memur-Sen ile iş birliği ve dayanışma halinde kamu görevlilerimizin durumlarını iyileştirmeye devam edeceğiz. Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapmak istiyorum: Kardeşlerim, Türkiye’de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, hakimini, savcısını, bürokratını rahatsız ve huzursuz etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle kimse kılınıza dahi dokunamaz. Yeter ki siz çalışın, üretin, ülkemize ve milletimize hizmet edin.”

‘Yandaşlarına peşkeş’

Seçimden önce “Liyakati esas alacağız” diye ahkam kesenlerin seçimden sonra belediye kadrolarını bölücü terör örgütünün uzantıları başta olmak üzere yandaşlarına peşkeş çektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaptıkları kepazeliği de utanmadan, milletin yüzüne bakarak, en yetkili ağızlardan itiraf ettiler” dedi.

‘Ekonominin kitabını yazdık’

Çanakkale 18 Mart Köprüsü’nün maliyetiyle ilgili eleştirilere cevap veren Erdoğan, “Bir zamanlar feribotların havalar bozuk olduğu zaman çalışamadığı Çanakkale’de bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeceğiz. Peki bu nasıl yapıldı? Bu parayı nereden buldunuz? Evet söyleyeyim. Burası 2 milyar 400 milyon avroya çıkmış olan bir köprü. Ve bunu biz ‘yap-işte-devret’le inşallah 12 yıl sonra bu köprü kime kalacak? Devlete, millete kalacak. Ama bunların kafası buna basmaz. Diyor ki ‘Nasıl yaptınız bunu?’ Türk firmalarıyla Kore iş birliğiyle yaptık. Şu anda burada 5 bin kişi çalışıyor. ‘Millet aç’ diyor. Bu 5  bin kişi burada çalışıyor. Ve buradan hepsi ücretlerini alıyor. Bu mesele ekonomide kafanız nasıl çalışıyor buna bakıyor. İşte biz bu noktada ekonominin evelallah kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz” dedi.

Erdoğan, “Üretimimizi, hiçbir riske girmeden artırdık. Hak ve özgürlükleri, bu ülkeyi kendi tapulu malı gibi gören azgın azınlığa rağmen genişlettik. Ekonomide, eğitimde, savunmada, adalette, enerjide, sağlıkta, terörle mücadelede bizden önce yapılanların tamamını 3’e, 5’e, 10’a katlayan başarılara imza attık” diye konuştu.   

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘Batı dünyası, aydınlanmayı İslam medeniyetine borçlu’

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.