a
  • HaberULUS
  • Gündem
  • Son dakika… Vaka sayıları artan Tunceli’de ikinci Covid-19 servisi açıldı

Son dakika… Vaka sayıları artan Tunceli’de ikinci Covid-19 servisi açıldı

6190f45386b2471d545587a1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı dün paylaştığı 30 Ekim-5 Kasım tarihleri arasındaki haftalık tabloda; Tunceli geçen haftaya oranla vaka yoğunluğunun arttığı ilk 10 il arasında yer aldı. Vaka sayısının nüfusa oranla 100 bin kişide 342,75 olduğu Tunceli’de, Devlet Hastanesi’nde devlet hastanesindeki Covid-19 servisi dolunca 2’ncisi açıldı. Aşılanma oranının yüzde 76,1 olduğu kentte test kabinlerinde yoğunluk gözlenirken, yoğun bakımda 4 hastanın olduğu belirtildi.

‘KÜÇÜK ŞEHİR OLDUĞU İÇİN VATANDAŞLAR BİRBİRİNE KOLAY BULAŞTIRIYOR’

Tunceli Devlet Hastanesi’nde çalışan acil tıp uzmanı Ecem Ermete Güler, şunları söyledi:

811050f01f658b8797ae9528601c3795

“Tek Covid-19 servisi olarak çalışıyorduk. Fakat şimdi vaka sayılarımız arttığı için ikinci servisi açtık. Haftalık verilere baktığımızda da bu görülüyor. Yoğun bakımda da 7 yatağımızdan 4’ü şu anda dolu. Bunun nedenini; halkımızın rehavetine bağlıyoruz. Ev ziyaretleri çoğaldı, üniversite öğrencileri ilimize geldi. Sosyalleşiyoruz fakat bu sırada maske ve mesafeye unutuyoruz, çok dikkat etmemiz gerekiyor. Aşılamayı herkese öneriyoruz. Vatandaşlarımız aşıya güveniyor. Fakat aşı olduğumuz için hasta olacağımız anlamına gelmiyor. En önemlisi önlem diyebiliriz. Günlük vakalarımız 55 ile 60 arasında. Geçen haftalara göre ciddi bir artış var. Vatandaşların artık ev ziyaretlerini iptal etmeleri gerekiyor. Burası nüfus olarak küçük bir şehir. Dolayısıyla bunun için insanlar birbirine kolay bulaştırıyor. Vatandaşlarımız dikkat etmezse daha da fazla servis açacağız. Vatandaşlarımızı aşı olmaya ve kurallara uymaya davet ediyoruz.”

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Taksisine almadı! Görüntülenince tehditler savurdu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.