DOLAR

13,6569$%0.48

EURO

15,2460%-0.39

GRAM A.

786,98%-0,94

BİTCOİN

494719฿%-1.39826

a

Venüs retrosu ne zaman bitiyor?

venus retrosu ne zaman bitiyor 14620428 4036 amp

Venüs, gerçek anlamda sevgi ihtiyacını ve bunu nasıl karşıladığımızla ilgilidir. Venüs mutluluk, keyif veren konular, ilişkiler, ufak kazançlar ile ilişkilendirilebilir.

Astroloji uzmanlarına göre Merkür’den sonra Venüs retrosu insanın günlük yaşamında değişikliklere neden olan tek gezegendir. Güneş sistemindeki diğer gezegenlerin de gerileme evresine geldiğinde önemli bir rolü vardır. Gezegenlerin geri harekette olduğuna karar verdiğimizde, her periyodu birlikte gerçekleştirmemizi sağlayan geriye doğru hareket etmiş olur. Venüs retrosu nedir? Bitti mi? 2021 Venüs retrosu ne zaman bitecek? Venüs retrosu etkileri neler? Detaylar haberimizdedir…

VENÜS RETROSU NE ZAMAN BİTİYOR?

Venüs retrosu, 19 Aralık’da oğlak burcunda başlayacak ve 29 Ocak 2022 tarihine kadar sürmektedir. Ünlü astrolog Dinçer Güner, Venüs Retrosu hakkında şunları söylüyor: “Bu dönem eski sevgililer bol bol hortlayıp aklınızı karıştırabilir, ayrıldıklarınız yeniden sizlerle temasa geçebilir. Büyük maddi yatırımlar yapmak için pek uygun bir süreç değildir, kar edeceğim derken zararla karşılaşabilirsiniz, koşullar şartlar her an değişebilir. Estetik gibi vücudumuzda önemli değişimler yapmak için uygun dönem değildir, dudaklarınızı yaptırıcam derken burnunuzdan olmayın sonra ilişkilerde yanlış anlamalar, dedikodular ve gereksiz kıskançlıklar yüzünden canınız sıkılabilir dikkatli olun, dolduruşa gelmeyin. Evlilik, söz, nişan gibi aktiviteler için uygun zaman değildir” ifadelerini kullandı.

VENÜS RETROSU ETKİSİ NELERDİR?

Bu retro döneminde, insanın daha derin düşünmemizi sağlayan bir iç gözlemdir. Yansıtma ve iç diyalog aşamasına geldiği ve diğer yaşamlarda değiştirmemiz ve salı vermemiz gereken yönlerin daha iyi takdir edildiği söylenmektedir. Gezegenlerin, özellikle de Merkür’ün daha duygusal yanımızla bağlantı kurmanızı talep eden tepkileri sırasında savunmasız ve duyarlı veya sinirli hissetmek bu zamanlarda görülebilen bir durum halidir. Venüs aynı zamanda ekonomiyle de ilişkili olduğundan, finansal koşullar ve kişisel konumlarla ilgili diğer tutumlarla da ilgili olmaktadır.

Geçiş yoluyla geri giden Venüs, gezegenle ilgili koşulların zayıfladığını, dengeli olmadığını, ancak bir istikrarsızlık durumunda olduğunu, bu dönemin çiftte bir anlayış eksikliğinin ortaya çıkması için daha büyük bir potansiyele işaret edebileceğini göstermektedir. Niyetlerin ve kötü duyguların yanlış yorumlanması mümkün olabilir. Her ikisi de duygusal düzlemde daha kararsız ve değişken olacaktır. Böylelikle, Venüs’ün transitte gerilemesi belirli doğum gezegenleri, özellikle Mars, Jüpiter ve Uranüs için zor yönleri olduğunda. Bu özellik aynı zamanda iş ittifakları ve tüm profesyonel konular için de geçerli. Yapıcı bir farklı bakış açısından, Venüs retrosu net olarak bir şey taahhüt etmeye karar vermeden önce, mevcut tüm ilişkileri gerçek değerleri açısından yeniden gözden geçirmek için mükemmel bir döneme işaret etmektedir. Onlarla ilgili olarak ihtiyaçlarınıza daha fazla değer vermemiz gerekecek. Venüs aynı zamanda para gezegeni olduğundan, gerileme evresi, önemli finansal manevralar veya yatırımlar yapmak için olumsuz bir an olduğunu gösterir ve elde etmek istediğiniz herhangi bir ürünün gerçek değerini doğru bir şekilde değerlendirmek zor olmaktadır.

VENÜS RETROSU BURÇLARA OLAN ETKİSİ 2021

Koç Burcu: Kariyer konusunda önemli haklarınızı alma konusunda temkinli, önemli ve dikkatli olurken, yöneticilerinizle gerilmeniz ve bu konuların zemini geçmişten geliyor olabilir. Size içsel anlamda sıkıntı sağlayabilir. Şirket yönetiyorsanız incelemeye alınabilir. Rakiplerinize karşı dikkatli olmanızda fayda var. Babanız, babanız haricinde aile büyüklerinizin sağlığı ve ilişkilerinize dikkatli olmalısınız. Aile içindeki küslüklere ve dargınlıklara karşı dikkatli olmalısınız.

Boğa Burcu: Bu süreçte, hukuksal konular, yabancılar, yurt dışı ve eğitim konularında atacağınız adımlarda bazı zorluklarla karşılaşmanız muhtemel. Tüm bu süreçlerden geçerken, yurtdışına yerleşme planınız bulunuyorsa veya 2019 yılından bu yana mücadeleniz varsa haklarınızı zorlanırsanız da alacaksınız. Boşanma ya da önemli bir mahkeme döngüsünde olabilirsiniz. Eşinizin ailesinin tutumlarına karşı, niyetlerini bir kez daha sorgulamanız gereken önemli bir süreçten geçmektesiniz.

İkizler Burcu: Maddi anlamda borçlanmaya, hazır paranızı tüketmeye, vergi borçlarınızın açığa çıkmasıyla ilgili önemli bir dönemden geçmektesiniz. Ameliyat ve operasyon geçirme ihtimaliniz bulunuyor olabilir. Bununla birlikte estetik ameliyatıysa bu süreç Venüs Retro’sunun bitmesini bekleyebilirsiniz. Beraberlikler açısından yanlış kişilerin karşınıza çıkması muhtemel, dikkatli olmakta fayda var.

Yengeç Burcu: Evliliğiyle ilgili özellikle 2019 yılından bu yana problem yaşıyorsanız, bu süreç içerisinde boşanma kararı alabilir ve eşinizle bir yola girebilirsiniz. Eğer ki böyle bir süreçten geçiyorsanız evlilik danışmanlarıyla yol almak ruhunuza iyi gelebilir. Açık düşmanlıklar, göremediğiniz gerçeklerin bir anda karşınıza çıkması ruhunuzu yorabilir. Bazı dostluklarla yol ayrımlarını olabilir.

Aslan Burcu: Çalışma hayatınız, iş yerinizde gelişen pek çok konu özellikle takım arkadaşlarınız sizi yoracak olabilir. İş yerinizde gruplaşmalar karşısında temkinli olmalı ve kendi hayatınız hakkında güvenmediğiniz kişilerle konuşmalar yapmamalısınız. Yeni bir iş anlaşması aşamasındasınız belki de acele etmezseniz fena olmayabilir. Sağlığınız açısından fıtık, rahim, deri alerjilerinin kontrollerini ihmal etmekte fayda var.

Başak Burcu: Uzunca zamandır yalnızsanız kalbinizi çalacak önemli biriyle görüşmeleriniz olabilir. Ayrıca mevcut beraberliğimizde problemler yaşıyor, bir ayrıl bir barış bir ilişkiniz varsa bitiyor olabilir. Evli ve mutluysanız çocuklarınızın sağlığına dikkat etmeniz gereken konular gündemdeyken, onlarla ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Şans oyunları ve borsa da paranız varsa dikkatli olun, kaybetme durumunuz olabilir.

Terazi Burcu: Evinizin içerisinde çıkabilecek arızalar ve tamiratlar gündeminizdeyken, masraflar canınızı sıkabilir. Ev satışları aşamasındasınız ederinden düşük fiyatlara satışlar yapmamaya karşı dikkatli olmalısınız, anne-baba, aile büyüklerinizin sağlığıyla ciddi anlamda ilgilenmeniz gereken bir süreçten geçerken, özellikle bebek bekliyorsanız sağlığınızı ve kontrollerinizi aman ihmal etmeyiniz.

Akrep Burcu: Taşınma, eskiden yaşadığınız bir memlekete geri dönme, yabancı bir şehre yerleşme aşamasında olabilirsiniz. Sözleşme ve imza isteyen pek çok konunun altını çizerek, özellikle sosyal medya hesaplarının çalınması ve sıkıntı yaşamanız muhtemel. Araba alım satımları, aracınızın çıkaracağı masraflar ve özellikle ocak ayında trafik kazalarına açıksınız, dikkatli ve temkinli olunuz. Kısa seyahatler sırasında karşımıza çıkabilecek eski bir beraberlik gündeminizde olabilir.

Yay Burcu: Parasal konularla ilgili borçlanmaya, sizden para istenmesine karşılık ise o paranın size bir daha geri gelmeyeceğini bilerek hareket etmek sizler için oldukça önemli. Maddi anlamdaki pek çok konu hayatınızın odağı olurken, ilişkiler açısından da “Ben bu ilişkinin, evliliğin neresindeyim?” sorusunu fazla kendinize sorabilirsiniz.

Oğlak Burcu: Evliliğinizde yaşadığınız bazı problemlerin temeli geçmişteki olaylarla bağlantılı olabilir. Venüs retrosu sürecinde beraberliğinizi sonlandırabilirsiniz. Evliliğiniz ve ilişkileriniz sınav döneminden geçecek. Dış görünüşümüzde biraz daha farklılaşmayı ve imaj değiştirmeyi tercih edeceğiniz bir dönem sizin için. Fiziksel anlamda saç dökülmeleri, deri ve fıtık rahatsızlıklarını önemsememelisin.

Kova Burcu: Gizli düşmanlara oldukça açık olduğunuz bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. İlişkiler açısından kimseye söylemek istemeyeceğiniz bir beraberlikte tamam mı devam mı kararı alacak olabilirsiniz. Önemli bir borç döngüsü ya da projelerinizin çalınma ihtimali bulunuyor olabilir. Yatırım yaparken temkinli ve dikkatli olmalısınız. Sağlığınıza dikkat ederken, checkup kontrollerinizi ihmal etmemenizin altını çiziyorum.

Balık Burcu: Kalabalık arkadaş grupları arasında özellikle yabancılar tarafından destek göreceğiniz önemli atılımlar hayatınızın merkezi olabilir. Yurt dışı seyahatleri gündeminizde olurken, özellikle uzunca süredir hayalini kurduğunuz önemli projeler açısından gökyüzü sizi destekliyor olacak, hayalleriniz güçlenerek sizi yükselişe götürüyor olacak. Uzun zamandır arkadaşlık yaptığınız kişilerle sadece yol ayrımlarında bulunuyor olabilirsiniz, boşverin arıyorsunuz. Aşk ve ilişkiler açısından yabancı bir ülkeden gelecek olan bir kısmet gündemde olabilir, aklınızda olsun.

Gündem

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

24 Aralık 2021 Resmî Gazete bugünün kararları neler? 24 Aralık Cuma Resmi Gazete’de yayımlandı! 31699 sayılı Resmi Gazete

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.